Kariéra v OSN

 

- Chcete pracovat pro OSN? A nevíte jak na to? Tato brožurka může být Vaším průvodcem, jak nastartovat kariéru v OSN.

- V OSN se uplatní tyto typy práce: terénní činnost, regionální komise, tribunály, ústředí a ostatní, které se dají vykonávate ve všech 193 členských státech organizace.

Kariéra v OSN

Zaměstnanci OSN se mohou v závislosti na svém vzdělání, schopnostech a profesních zájmech zapojit do jedné nebo několika z následujících sítí: hospodářský a společenský rozvoj, řízení a podpora operací, politické záležitosti, mír a bezpečnost, informační systémy a komunikační technologie, právo, informace pro veřejnost a vnější vztahy, konferenční služby a bezpečnost a ochrana.

Profesní možnosti v OSN jsou nejen pro již zkušené profesionály, ale také pro mladé lidi (do 32 let) prostřednictvím tzv. Young Professional Programme. Dále OSN nabízí také dobrovolnický program UN Volunteers, program stáží, jazykové srovnávací zkoušky a další krátkodobé pozice.

Postup jak se dostat do OSN je založen na takzvaném behaviorálním pohovoru, který je nejlepším ukazatelem budoucí výkonnosti zaměstnance a čerpá z chování a dosavadních zkušeností uchazeče.


Prohlížet a stáhnout na disk